17. 10. 2019. - 1:23
 

Udruga žena Velike Pisanice uspješno je aplicirala projekt „Obrazovanje za održivi razvoj“ sa partnerima Općinom Velika Pisanica i Osnovnom Školom Velika Pisanica. Projekt vrijedan 513.790 kn financiran je od strane Ureda za udruge Vlade Republike Hrvatske  u sklopu Švicarsko-hrvatske suradnje, a provodit će se u trajanju od dvije godine.  Cilj ovog projekta je povećanje znanja i vještina učenika i učitelja Osnovne škole Velika Pisanica iz područja održivog razvoja, učvršćivanje partnerstva između prijavitelja Udruge žena Velike Pisanice te partnera Osnovne škole Velika Pisanica i Općine Velika Pisanica i adaptacija i opremanje školskog prostora koji se do sada nije koristio čime će se poboljšati kvaliteta rada ciljane skupine. Uređenje će se sastojati od građevinskih radova, nabave namještaja i informatičke i elektroničke opreme, te opreme za vrt, staklenika i povišenih gredica. U sklopu projekta održati će se 10 radionica godišnje na temu održivog razvoja u kojima će učenici naučiti izrađivati kućice i hranilice za ptice, hotel za kukce, naučiti će  sve o ekološkom vrtlarenju i recikliranju otpada te kako iskoristiti već korištene materijale.  Biti će održani info dani na kojima će biti održane pokazne radionice, kazališne predstave, predavanja i volonterske akcije sadnje drveća. Info dani će se održavati tri puta kroz trajanje projekta a biti će pozvane i partnerske škole. Na kraju ćemo organizirati putovanje na održivo imanje kako bi učenici mogli vidjeti kako primijeniti stečena znanja u daljnjem životu. Odlučili smo se za ovaj projekt kako bi obrazovanje učenika naše Općine podignuli na višu razinu. Ovim projektom želimo  promicati ravnopravnost spolova i zabranu diskriminacije, također želimo pokazati kako su zaštita okoliša i održivi razvoj usko povezani te da svatko od nas može utjecati na zaštitu okoliša. Želimo da realizacija projekta postane dobar primjer kako zajedničkim djelovanjem, u našem slučaju Udruge žena Velike Pisanice i partnera Osnovne škole Velika Pisanica i Općina Velika Pisanica možemo postići više za dobrobit djece na području naše općine.

  Vijesti - Sve